آموزش زبان انگلیسی

راه‌حلی دلنشین برای افزایش نمره Speaking آیلتس به بالای ۷٫۵

  • دی ۱۹, ۱۳۹۵

افزایش نمره Speaking آیلتس

در این نوشته قصد داریم شما را با شیوه‌ای آشنا کنیم که علاوه بر دلنشین بودن، قادر به افزایش نمره Speaking آیلتس به بالای 7.5 خواهد بود. این متن بر اساس گفتگو با آقای “پویا الف” تنظیم شده است که به تازگی در آزمون آیلتس شرکت کرده و توانسته نمره 8.5 را در مهارت Speaking آیلتس کسب نماید.

پویا این نتیجه را مدیون یک چیز می‌داند: تماشای تلویزیون! بله! ممکن است کمی خنده‌دار باشد ولی دلایل او را برای این موضوع بخوانید:

به نظر من منابع بسیار زیادی برای کسب نمره 7.5 یا بالاتر در آزمون آیلتس وجود دارند مانند سایت‌هایی که پر از اطلاعات عمومی هستند، نمونه‌های فراوانی از Writing و Speaking در آنها وجود دارد و نکات تجربی زیادی هم در آنها یافت می‌شود. اما در مورد شخص من، نکته قابل توجهی که باعث افزایش نمره Speaking آیلتس به بالاتر از 8 شد (و البته نمره Listening) را برایتان توضیح می‌دهم.

به دست آوردن نمره 7 در آزمون Speaking آیلتس به این معناست که شما باید تلاش بیشتری برای نزدیک‌شدن صدایتان به صدای یک شخص «Native» انجام دهید و البته دقت گرامری بیشتری نیز در صحبت‌هایتان داشته باشید. آنچه که من در طول این 6 سال گذشته برای رسیدن به این نقطه انجام دادم، توصیه‌هایی است که توسط دوست روسی‌ام – که اکنون یک استاد زبان انگلیسی است -به من شد و آن هم مشاهده تعداد بسیار زیادی سریال تلویزیونی بود!

برخلاف بسیاری از افراد تحصیل‌کرده و دانشگاهی، من خیلی علاقه زیادی به ویدئوهای TED ندارم یا حتی پادکست‌های آنلاین را خیلی دنبال نمی‌کنم. اگر چه ممکن است همه اینها هم در مواردی موثر باشند، اما به سرعت هم به موضوعی خسته‌کننده تبدیل می‌شوند.

به بیان دیگر سریال‌های تلویزیونی منابعی موثق و در عین حال جذاب، بدون خطا و به روز از زبان انگلیسی در ژانرهای مختلف مورد دلخواه شماست. البته مشاهده این سریال‌ها را با زیرنویس به هیچ عنوان پیشنهاد می‌کنم. همچنین به قصد یادگیری و افزایش مهارت‌های زبان خود به تماشای آن‌ها بشینید نه به قصد تفریح و لذت!

این روال ممکن است کمی طولانی بوده و نیازمند صبر باشد، اما همانطور که اشاره کردم، این روش روشی تجربه شده توسط هزاران نفر در سراسر جهان برای یادگیری زبان انگلیسی بوده و هست که می‌تواند مهارت Speaking شما را برای آزمون آیلتس ارتقا دهد.

سوالتان را بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *