آموزش زبان انگلیسی

ساختار آزمون آیلتس IELTS چگونه است؟

  • دی ۱۲, ۱۳۹۵

خواندن این متن را برای کلیه کسانی که برای اولین بار است در آزمون آیلتس IELTS شرکت می کنند، پیشنهاد می کنیم. دانستن ساختار آزمون آیلتس IELTS به شما کمک می کند که بدانید روز آزمون با چه چیزهایی مواجه خواهید شد و از این طریق، با آرامش و اطمینان بیشتری خود را برای روز آزمون آماده نمایید.

همانطور که می دانید آزمون آیلتس در دو نسخه Academic و General Training  برگزار می شود. البته هر دو آزمون دارای مدل یکسان نمره دهی از 1 تا 9 هستند و هر دو آزمون نیز دارای زیرآزمون های یکسانی شامل آزمون چهار مهارت Listening ، Reading ، Writing و Speaking می باشد که به همان ترتیبی که اینجا اشاره شد، برگزار می شوند.

قطعا سه آزمون اول پشت سرهم در یک روز و بدون زمان استراحت برگزار خواهد شد و بسته به مرکزی که شما در آن آزمون می دهید، ممکن است آزمون Speaking شما تا 7 روز قبل و یا 7 روز بعد از آزمون اصلی برگزار شود.

بنا به گفته مرکز بین المللی آزمون آیلتس تمامی لهجه های اصلی زبان انگلیسی شامل: آمریکای شمالی، استرالیایی، نیوزیلندی و British قابل استفاده در آزمون Speaking می باشد و تمامی تفاوت های استاندارد در لغات زبان انگلیسی در هر چهار آزمون مورد قبول خواهد بود.

در جدول زیر می توانید به طور خلاصه با ساختار آزمون آیلتس IELTS برای هر دو نسخه Academic و General Training آشنا شوید:

آیدیاز - ساختار آزمون آیلتس IELTS چگونه است؟

سوالتان را بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *